Şota Arveladze, Fatih Karagümrük Teknik Direktörlüğünden İstifa Etti

Süper Lig’in güçlü ekiplerinden Fatih Karagümrük’te teknik direktör Şota Arveladze, Trabzonspor ile oynanan maçın ardından görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Trendyol Süper Lig’de Fatih Karagümrük, deplasmanda Trabzonspor’la karşılaştı.

Öne geçtiği maçta üstünlüğünü koruyamayan İstanbul ekibi, rakibine 5-1 mağlup oldu.

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Şota Arveladze, görevinden ayrılma kararı aldığını duyurdu.

“GÖREVİ BIRAKIYORUM”

Şota Arveladze, beIN Sports’a yaptığı açıklamada şunları söyledi “Burada oynamak her zaman zor. İyi başladık ama kötü bitirdik. Bu kadar zor deplasman olmasına rağmen güvenerek geldik. İyi bir hafta da geçirdik ama sahada her şey kötü oldu. Bu kadro böyle olmamalı. Bu kadrodan daha fazla beklenti var. Benim için de beklentiler az oldu. Oyuncular da cevap verebilirdi. Sevdiğim bir kulüp. Görevi bırakıyorum. Kalan 9 maçta çok zor dönem var. Değişik bir hava gelmeli. Üzgünüm. Beklemediğim bir gün oldu. Bunu yapmak zorundayım.”

“ÇOK AĞIR BİR MAĞLUBİYET”

Şota, iyi veya kötü maçlarda takım savunmasını daha yukarda tutmaya çalıştıklarını da anlatarak, “Kaç hafta geçti bugün inanılmaz geri indik, inanılmaz. İlk yarının son 20 dakikası kendi ceza sahamızdan çıkamadık, topla da baskı yapamadık. Doğal olarak belki şanssızlık da olabilir. İki tane kendi kalemize gol attık bundan dolayı. Çok ağır bir mağlubiyet. Çok zor ve çok üzgünüm, inanılmaz üzgünüm.” şeklinde konuştu.

Yorum yapın